www.xwaupgrade.com
 www.xwlegacy.net
ENGLISH VERSION
X-Wing Logo
ÚVOD

Právě vzniká vzpoura.
Stará republika je pryč. Senát byl zrušen. Rytíři Jedi byly vyhlazeni. Císař se snaží rozdrtit poslední zbývající odpor. Proti drtivé moci Impéria však stojí malá ale stále rostoucí Aliance Rebelů. Rozptýlené skupinky odporu se sjednocují. Všechny kosmická lodě se seskupují a všichni jsou verbováni do boje. Co je teď nejvíce potřeba, jsou stíhací poloti.
Připojíš se k boji proti tyranii? Staneš se hrdinou Rebelů?

POPIS

První díl série vyšel v březnu roku 1993. Bylo to poprvé, kdy mohl počítačový hráč nasednout do stroje z Hvězdných Válek v akčním simulátoru, který poměrně věrně odpovídá původní filmové trilogii.
Začínající pilot mohl ovládat tři stroje: X-Wing, A-Wing a Y-Wing. Jednotlivé stroje se od sebe liší řadou parametrů jako je rychlost, síla trupu a štítů, výzbroj a další.
Ovládání stíhaček se pilot (hráč) naučí ve výcviku základního ovládání (Pilot Proving Ground) a tréninkovém simulátoru soubojů (Combat Training Simulator), ve kterém absolvuje mise proti Impériu z historie Aliance Rebelů (6 misí pro každý stroj). Když se hráč dostatečně naučí ovládat jednotlivé stroje, může se konečně vrhnout do hlavní části hry, kterou jsou 3 kampaně (Tour of Duty).

První kampaň (A New Ally) má dvanáct misí a sleduje tažení Impéria proti Rebelům. Kampaň je zakončena zničením císařského hvězdného křižníku pomocí výbušnin propašovaným na jeho palubu.

Druhá kampaň (The Great Search) má také dvanáct misí a Rebelové v ní odhalují tajemství nejnovější zbraně Impéria, kterou je Hvězda Smrti. Kampaň končí předáním plánů Hvězdy Smrti princezně Leie a ochranou korvety (Tantive IV), která ji převáží.

Třetí poslední kampaň hry (The Gathering Storm) sleduje cestu Rebelů až k bitvě o Yavin a zničení Hvězdy Smrti.

PŘEDNÍ OBAL
ZADNÍ OBAL
X-Wing Front Cover
X-Wing Back Cover

SCREENSHOTY

DEMO

X-Wing™, Imperial Pursuit™, B-Wing™, X-Wing Collector's CD-ROM™, TIE Fighter™, Defender of the Empire™, TIE Fighter Collector's CD-ROM™,
X-wing vs. TIE Fighter™, Balance of Power™, X-Wing Collector Series™, X-Wing Alliance™ a X-Wing Trilogy™ jsou registrované obchodní značky firmy
© LucasArts Entertainment Company LLC. © Lucasfilm Ltd. & TM.

Design stránek Michal 2003.