Czech X-Wing Series Site - Introduction
 www.xwaupgrade.com
 www.xwlegacy.net
ENGLISH VERSION
Úvod Logo


Vítejte na stránkách věnovaných hrám ze série X-Wing.

Tato slavná řada her začala již v roce 1993, kdy vyšel první díl s názvem X-Wing. Hru měly na svědomí firmy Totally Games (společnost Lawrence Hollanda) a LucasArts. Tato hra spolu s dalšími (například Wing Commander) definovala nový herní žánr - akční vesmírný simulátor. S důrazem na slovo akční, protože tyto hry nejsou simulátory v pravém smyslu slova. Jednak nesimulují žádný skutečný stroj (jako např. letecké simulátory) a nemají tak složité ovládání jako tyto druhy her (což rozhodně není na škodu).

Před X-Wingem existovala řada různých her na různé herní systémy, které umožňovaly cestovat a bojovat ve vesmíru. Některé z těchto her neobsahovaly pouze vesmírné souboje, ale také možnost mezihvězdného obchodování jako ve vůbec první hře žánru Elite z roku 1984. Samotný X-Wing je však pouze simulátorem vesmírných soubojů a neobsahuje tedy žádné obchodování.

Hra je zasazena do známého vesmíru Hvědných Válek, který vznikl v roce 1977 a který popisuje rozsáhlý příběh odehrávající se před dávnými časy v jedné vzdálené galaxii. Tvůrce vesmíru George Lucas vytvořil impozantní svět, na jehož pozadí se celá hra odehrává. Hráč se stává jedním z pilotů Rebelské Aliance a bojuje proti mocné říši Impéria. Ale v pokračování X-Wingu se role obrátí a hráč bojuje v řadách Impéria.

Původní hra se časem dočkala několika pokračování a všechny díly byly také vydány v různých předělaných vydáních a kolekcích, ve kterých se LucasArts úplně vyžívá (aneb "Jak prodat jednu hru několikrát." ). Podrobnosti o všech dílech najdete na jednotlivých stránkách.

Poslední díl série vyšel v roce 1999 (a poslední kolekce v roce 2000) a žádný nový díl se zatím neplánuje (i když už jsem slyšel různé fámy). LucasArts se orientují na nové díly Hvězdných Válek a Totally Games připravují simulátor letadel z 2. světové války.

X-Wing™, Imperial Pursuit™, B-Wing™, X-Wing Collector's CD-ROM™, TIE Fighter™, Defender of the Empire™, TIE Fighter Collector's CD-ROM™,
X-wing vs. TIE Fighter™, Balance of Power™, X-Wing Collector Series™, X-Wing Alliance™ a X-Wing Trilogy™ jsou registrované obchodní značky firmy
© LucasArts Entertainment Company LLC. © Lucasfilm Ltd. & TM.

Design stránek Michal 2003.