Czech X-Wing Series Site - X-Wing Alliance
 www.xwaupgrade.com
 www.xwlegacy.net
ENGLISH VERSION
X-Wing Alliance Logo
ÚVOD

Konflikt se stupňuje.
Neutrální rodina bojuje za svůj obchod i přežití a je zavlečena do bojů proti rozpínajícímu Impériu. Musíte se postavit mocným pažím taktiky nepřátelské rodiny, kterou nic nezastaví před zničením vaší obchodní společnosti. Nakonec se připojíte k Rebelům a v řadě tajných úkolů odhalíte informace o Císařském projektu druhé Hvězdy Smti. Finále? Ocitnete se v kokpitu legendárního Millennium Falcona a budete bojovat proti obrovské přesile Impéria v bitně o Endor. X-Wing Alliance vás přenese přímo do centra impozantního konfliktu Hvězdných válek - a pozvedne vzrušení z boje ve vesmíru do nových výšin.

POPIS

Zatím poslední hra série vyšla v roce 1999. Rozdílem oproti minulým hrám je skutečnost, že hráč už není bezejmenným pilotem na jedné ze stran, ale konkrétní osobou - Ace Azameenem. Ace je nejmladším synem rodiny Azameenů, rodiny, která vlastní menší obchodní společnost a soupeří s obří společností jménem Twin Suns o své místo ve vesmíru.
V počátečních misích pro rodinou společnost se Ace naučí ovládat vesmírná plavidla a začne plnit různé firemní zakázky. Jednou z misí je však pomoc Rebelům, se kterými rodina sympatizuje, a to nezůstane bez povšimnutí Impéria. Impérium napadne rodinnou základnu a zajme Aceovo otce a bratra. Zbytku rodiny se však podaří uprchnout k Rebelům. Ace (spolu se svým droidem Emkayem) vstoupí do Rebelské armády, aby se mohl pomstít Imprériu a osvobodit svého otce a bratra. Po dvou tréninkových misích v Rebelských stíhačích se Ace stane řádným válečným pilotem a začne plnit mise jako v původním X-Wingu. Občas si však ze své služby odskočí vyřídit nějakou tu rodinnou záležitost. Příběh hry se dále točí okolo rodinných i Rebelských záležitostí a vrcholem hry je bitva o Endor. Kromě klasických a rodinných misí řazených do jednotlivých bitev může hráč absolvovat také mise na tajném cvičišti zvaném Smetiště.
Ace se dostane do kokpitu řady vesmírných lodí. V rodinných misích to je YT-2000 Family Transport a YT-1300 Corellian Transport. V misích pro Rebely jsou to klasicky X-Wing, Y-Wing, A-Wing, B-Wing a Z-95 Headhunter. V závěrečné bitvě o Endor se hráč dostane dokonce do legendárního Millenium Falcona.

Popis jednotlivých bitev:

 • Prolog: Rodiný byznys (7 misí)
 • Bitva 0: Na straně Rebelů (2 mise)
 • Bitva 1: Vyčištění cesty (7 misí)
 • Bitva 2: Tajné zbraně Impéria (6 misí)
 • Bitva 3: Přes plot (7 misí)
 • Bitva 4: Bothanská spojení (6 misí)
 • Bitva 5: Shromažďování flotily (7 misí)
 • Bitva 6: Doba temna (7 misí)
 • Bitva 7: Bitva o Endor (4 mise)

  Hra X-Wing Alliance se bohužel nedočkala žádného datadisku, i když byl původně plánován (ukazuje na to příběh s částečně otevřeným koncem). Důvodem byl pravděpodobně slabší komerční úspěch hry.

 • PŘEDNÍ OBAL
  ZADNÍ OBAL
  X-Wing Alliance Front Cover
  X-Wing Alliance Back Cover

  SCREENSHOTY

  DEMO

  ČEŠTINA

  X-Wing™, Imperial Pursuit™, B-Wing™, X-Wing Collector's CD-ROM™, TIE Fighter™, Defender of the Empire™, TIE Fighter Collector's CD-ROM™,
  X-wing vs. TIE Fighter™, Balance of Power™, X-Wing Collector Series™, X-Wing Alliance™ a X-Wing Trilogy™ jsou registrované obchodní značky firmy
  © LucasArts Entertainment Company LLC. © Lucasfilm Ltd. & TM.

  Design stránek Michal 2003.