Czech X-Wing Series Site - X-Wing vs. TIE Fighter
 www.xwaupgrade.com
 www.xwlegacy.net
ENGLISH VERSION
X-Wing vs. TIE Fighter Logo
ÚVOD

V reálném čase proti skutečným pilotům.
Vesmírné souboje ze světa Hvězdných válek takové, jaké mají být.
Nejvíce očekávaný simulátor hvězdných soubojů pro více hráčů je tady. Konečně můžeš prokázat svou odvahu v náročných soubojích pro 2 až 8 hráčů přes modem, síť nebo Internet v impozantní sáze Hvězdných válek.
Můžeš absolvovat více než 50 misí v devíti vylepšených stíhačkách společně nebo proti svým přátelům. Nebo se utkat a zničit všechny své protivníky, aby si konečně dokázal, kdo je nejlepším pilotem v galaxii.
Velká moc Síly se skrývá v nejzručnějším a nejodvážnějším pilotovi.
Vyber si svůj stroj a svoje zbraně, ale hlavně si pečlivě vyber svoje wingmany. Závisí na nich tvůj život!

POPIS

Série pokračuje v roce 1997, kdy vychází velmi očekávaná hra X-Wing vs. TIE Fighter. Jedná se asi o vůbec nejslabší díl série. Celá hra je orientována pouze na hru více hráčů. Hra pro jednoho hráče je zde pouze jako trénink na multiplayer. Hra neobsahuje žádnou skutečnou kampaň s příběhem a žádné filmové animace (kromě intra). Působí tak značně nedodělaně.
Hra ve své době zaujala hlavně technickým zpracováním (rozlišení 640 x 480, všechny lodě a objekty poprvé otexturované,s patchem 3D akcelerace, lepší zvuky a hudba z filmů atd.)
Na výběr jsou obě strany konfliktu Rebelové i Impérium (přechod mezi nimi je záležitostí přepnutí jednoho tlačítka). K dispozici jsou následující stroje: X-Wing, Y-Wing, A-Wing a Z-95 na straně Rebelů a na straně Impéria TIE Fighter, TIE Bomber, TIE Interceptor, Assault Gunboat a TIE Advanced.
Samotný multiplayer je velmi dobře zpracovaný a skvěle hratelný. Každé mise se může zúčastnit až 8 hráčů, kteří mohou hrát spolu nebo proti sobě.

Mise jsou rozděleny do několika kategorií:

 • Cvičení - trénink základního ovládání (pro 1, 2 a 8 hráčů celkem asi 16 misí)

 • Meeles (něco jako šarvátka nebo rvačka) - zde hráči bojují ve stejných strojích (např. klasický deathmatch, největší počet sestřelů různých kontajnerů atd. celkem asi 11 misí)

 • Turnaj - buď všichni proti všem nebo 2 týmy proti sobě (3 mise z meeles za sebou, celkem 4 turnaje)

 • Bojová utkání (Combat Engagements) - za Rebely operace s názvem Quick Strike a za Impérium operace Clear Sweep (obě operace mají 8 klasických misí)

 • Bitvy - stejné operace jako u Combat Engagements. Každá bitva obsahuje několik misí operace, ve kterých proti sobě bojují 2 týmy. Tým s větším počtem vítězství (2 - 4) vyhrává bitvu.
  Pro jednoho hráce docela nuda.

 • PŘEDNÍ OBAL
  ZADNÍ OBAL
  X-Wing vs. TIE Fighter Front Cover
  X-Wing vs. TIE Fighter Back Cover

  SCREENSHOTY

  DEMO

  X-Wing™, Imperial Pursuit™, B-Wing™, X-Wing Collector's CD-ROM™, TIE Fighter™, Defender of the Empire™, TIE Fighter Collector's CD-ROM™,
  X-wing vs. TIE Fighter™, Balance of Power™, X-Wing Collector Series™, X-Wing Alliance™ a X-Wing Trilogy™ jsou registrované obchodní značky firmy
  © LucasArts Entertainment Company LLC. © Lucasfilm Ltd. & TM.

  Design stránek Michal 2003.